Skup kukurydzy

Rejestracja użytkownika

*
*
*
*
*
*

* Pola wymagane.

Skup kukurydzy

Magazyn kukurydzy Stoisław
KUKURYDZA JEST ROŚLINĄ PRZYSZŁOŚCI – PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO KUKURYDZY

Zdecydowany lider w wydajności plonu, który w swoim potencjale wyprzedził tak popularne uprawy jak pszenicę czy ryż  - może osiągnąć plon do   15 t ziarna z 1 hektara.

W Polsce powierzchnia uprawy jest  na poziomie 1,2 mln ha, a możliwości uprawy  wynoszą ok. 2,0 mln ha.  Osiągane plony to 6-7 t/ha, a zbiory wynoszą ok. 4mln ton ziarna, co czyni kukurydzę jednym z najważniejszych zbóż.

Olbrzymi postęp szczególnie w zakresie – wydajności z hektara i grup odmian bardzo wczesnych o liczbie FAO poniżej 190, daje duże możliwości do uprawy nawet na północy Polski.               

 Istotnym elementem kukurydzy jest jej wszechstronność wykorzystania.  Może być spożytkowana jako roślina spożywcza, na paszę oraz źródło surowców przemysłowych.

 Oprócz  wartości makroekonomicznych, charakteryzuje się korzystnymi cechami na poziomie gospodarstwa
- dobrze znosi uproszczenia uprawowe,
- można ją uprawiać na bardzo różnych stanowiskach, w monokulturze oraz w zmianowaniach o dużym udziale zbóż,
- spełnia rolę rośliny okopowej,
- ma umiarkowane wymagania glebowe i odnośnie kultury roli,
- należy do nielicznych roślin, w których można zmechanizować produkcję,

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu producentów rolnych w zakresie możliwości sprzedaży  kukurydzy, uruchamiamy podczas tegorocznego sezonu zbioru  jej skup. W tym celu została wykonana inwestycja  - budowa nowoczesnego magazynu kukurydzy i suszarnia. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.